Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Zámek Kuks


9. května 2018


Jednodenní výlet na elektrické jednokolce Inmotion v5+. Pro cestu jsme si vybrali pohodovou cyklostezku kolem Braunova Betlému až k zámku.25. května 2009


Kuks je vesnice v okrese Trutnov. Zdejší sochařskou výzdobu zrealizoval Matyáš Bernard Braun.


Zámek Kuks jsme navštívili, protože jsem potřebovala nějaké pěkné fotky do školního projektu. A jsem moc ráda za to, že jsme se sem dostali, protože z návštěvy Kuksu se stal krásný výlet.


Kuks Kuks Kuks


Sochy Matyáše Bernarda Brauna

Matyáš Bernard Braun je sochař vrcholného baroka. Ve 24 sochách Ctností a Neřestí, v 8mi Blahoslavenství, plastikách Náboženství, Adělů smrti vyjádřil smýšlení a postoj hraběte Šporka ke světu i k životu.


Mnou vyfocené fotografie jsou zde:


socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna socha Matyáše B. Brauna


Vnitřní zahrada

Tohle místo jsme využili k příjemné pauze. Seděli jsme na lavičce v pěkně upravené zahradě, kterou zdobí jak jinak, než sochy Matyáše Bernarda Brauna.


Kuks Kuks Kuks Kuks Kuks Kuks


Pár fotek na závěr

Kuks Kuks Kuks