Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Zámek Častolovice


1. července 2012


Počátky zámku Častolovice sahají do období kolem poloviny 13. století. Stála zde vodní tvrz, kterou postavili páni z Častolovic. Zámek patřil významným vladařům jako jsou Jiří z Poděbrad, Vilém z Pernštejna, Rudolf II., až po rod Šternbergů.


zámek Častolovice zámek Častolovice zámek Častolovice zámek Častolovice zámek Častolovice zámek Častolovice


Otevírací doba

Zámecký park se zvěřincem a hřištěm pro děti je otevřený každý den - od 9:00 až do večera. Zámek od 9:00 do 18:00, mimo pondělí.


Zámecký park

Zámeckému parku dominuje lesní altán - Gloriet, ve kterém se prodává občerstvení a kopečková zmrzlina. Když vejdete dovnitř, ucítíte silnou vůni dřeva. Vedle altánku je jezírko, které je plné kachen a ryb. Je tu perfektní místo pro odpočinek.


Zámecký park Zámecký park Zámecký park Zámecký park Zámecký park


Obora

Kousíček od jezírka je veliká obora s bílými daňky. Můžete zde najít srnečka Matýska, bílé daňky, jeleny a kozy. Daňci a jeleni byli plaší a nechtěli se k nám přiblížit, za to Matýskovi se moc líbil můj objektiv :).


Obora Obora Obora


Mini zvěřinec

V areálu zahrady je připravena atrakce pro ty nejmladší. Jedná se o mini zoo. Sem je potřeba zaplatit vstupné, které putuje na krmení pro zvířátka. Platili jsme 30 czk za osobu (pro děti to bude míň).


Ihned u vstupu nás přivítala Vietnamská prasátka. Od nejmenších po velké prasnice. Není problém si je pohladit. Zvěřinec je veliký a věřím, že se tu musí líbít každému dítěti. Já byla spokojená :).


Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec Mini zvěřinec


Nádvoří

Když vstoupíte na nádvoří zámku, uslyšíte živou klavírní hudbu. Jsou zde malé stolečky s restaurací a kioskem. Mohu doporučit výbornou ledovou tříšť, kterou si můžete koupit za 35 czk. Na expozici jsme už nešli, ale pokud se rádi procházíte po zámcích, tak zde to bude stát za to.


zámek Častolovice zámek Častolovice zámek Častolovice