Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Rozhledna Barborka


24. října 2013


Je konec října a podle předpovědí je poslední teplý týden tohoto roku. Na nic nečekám, beru svého mladšího brášku do auta a vyrážíme na krátký výlet za Pardubice. Dnešním cílovým místem je rozhledna, která se jmenuje Barborka. Zadávám souřadnice do GPS a vyrážíme.


Rozhledna Barborka Rozhledna Barborka Rozhledna Barborka


Cesta k Barborce

Rozhledna se nachází kousek za Heřmanovým Městcem, konkrétně u vesnice Horní Raškovice. Cesta z Pardubic trvá zhruba 25 minut a není kde zabloudit.


Přímo k rozhledně vede nenápadná, prašná cesta, která je lemovaná rodinnými domky místních - přátelsky vyhlížejících domorodců. Parkoviště leží ani ne 200m pod rozhlednou. Je malé a je zdarma.


Rozhledna Barborka Rozhledna Barborka Rozhledna Barborka


Rozhledna a okolí

Jednoznačně se jedná o pěkné místo, které je plné dřevěných prolézaček a přírody. Už při příchodu je znát,že je o Barborku a její okolí dobře postaráno. Dnes tu kromě nás není ani živáčka. Rozhledna je bohužel zavřená a já trošku lituji, že jsem nepřipravila svačinu! Všude jsou dřevěné stoly a tohle místo je jak dělané na piknik a odpočinek s dětmi. Svítí teplé sluníčko, listy tu hrají všemi barvami. Je nám prostě fajn :).


Rozhledna Barborka