Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Pevnost Josefov


2. října 2009


Pevnost byla postavena z podnětu císaře Josefa II a měla sloužit k ochraně zemských hranic proti Prusku. Stavba trvala cca 7 let.


Pokud byste se rozhodli absolvovat i prohlídku podzemních chodeb, průvodce Vás zasype spoustou informací o tom, jak byla pevnost postavena, k čemu přesně sloužila a poví Vám o dalších vychytávkách v případě napadení nepřítelem.


Vevnitř je bohužel zákaz fotografování. Tak se můžu pochlubit jen fotkami exteriéru pevnosti. Nechte si chutnat.


pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov pevnost Josefov


Neuzavřený vchod do podzemí

Tento vchod jsme našli jen díky kešce :). Odvážili jsme se jenom na maličké nahlídnutí dovnitř. Kdo-ví, co by jsme našli dál...


pevnost Josefov pevnost Josefov


Nakoukli jsme i k někomu do bytu

Naštěstí nikdo nebyl doma.


Josefov - apartmán Josefov - apartmán Josefov - apartmán


Zvířecí hřbitov

Tento "hřbitov" se nechází hned vedle vojenského hřbitova. U těchto hrobečků je veliká cedule s nápisem: "Zákaz pohřbívání domách zvířat". Mně osobně se tenhle nápad líbí. I domácí zvířáta na to mají nárok.


zvířecí hřbitov zvířecí hřbitov zvířecí hřbitov


Vojenský hřbitov

Tohle místo na Vás vyloženě dýchne mystickou - tajemnou atmosférou. Místo náhrobních kamenů je tu jen moře čísel. U vstupu do hřbitova je u každého čísla jméno člověka, který je tu pochován.


vojenský hřbitov vojenský hřbitov vojenský hřbitov vojenský hřbitov vojenský hřbitov