Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Dolní Morava


2. července 2016


Je sobota ráno, předpověďi hlásí teplotu kolem 30ti stupňů a nám přijde škoda sedět doma a pracovat. Proto se rozhodujeme, co s načatým dnem. Do oka mi padl krásný web o Dolní Moravě. Z Hradce pojedeme autem příjemných 1,5 hodiny. Není na co čekat, nazouváme tenisky a vyrážíme.


Necháváme se navigovat přímo k chatě Marcelka, kde i parkujeme auto. Kupujeme pivo, nasedáme na lanovku a necháme se vyvést na Stezku v oblacích.


Stezka v oblacích

Nádherná architektonická stavba, která je tu teprve od konce roku 2015. Je to zážitek, který stojí za to absolvovat :). Zdrželi jsme se tu bezmála hodinu. Ze zhora vám doporučiji sjet dolů tobogánem. Je super.


Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava


Pro Tip: Pokud si koupíte vstupenky dole u vstupného na lanovku, tak tady nahoře nebudete muset čekat dlouhou frontu!


Půjčovna koloběžek

Hned pod výstupem z lanovky najdete malou budku, která slouží jako půjčovna koloběžek. Půjčit si dneska koloběžku byl ten nejlepší nápad - který nás napadl.


Dostáváme pokyny o tom, že je možné projet 17km "panoramatickou trasou". Samotnou koloběžbu budeme vracet dole pod kopcem.


Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava Dolní Morava


Celá trasa není nijak náročná a dá se krásně stihnout za dvě hodiny i s přestávkama. Pokud bych sebou měla menší dítě, tak se o něj maličko bojím. Pro větší bezpečí to totiž chce dobržďovat a moc nesekat zatáčky.


Koloběžky a dobrý stejk na cílové rovince byl krásným zakončením výletu :)!