Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Babiččino údolí


2. října 2009


Babiččino údolí je národní kulturní památka v okrese Náchod. Samozřejmě jeho název vznikl díky románu Boženy Němcové - Babička.


Měli jsme s přítelem volný den, tak jsme se rozmýšleli, co budeme dělat. Napadlo nás, že by jsme si mohli zajet do jedné oblíbené restaurace a třeba se potom podívat po okolí. Byli jsme právě blízko od Babiččina údolí, venku ještě svítilo sluníčko. Tak jsme se rozhodli, že to tam prozkoumáme.


Zaparkovali jsme auto na parkovišti s vešli jsme do areálu. Zvenčí jsme si prohlídli pěkný zámeček a šli jsme hledat Staré bělidlo a Viktorčin splav. Dozvěděli jsme se, že naučná stezka měří kolem 7 kilometrů. Naštěstí nás to neodradilo :).


Babiččino údolí Babiččino údolí Babiččino údolí


Po cestě jsme potkali hodně rodin s dětmi a převážně mladší páry. Okolní příroda je krásná. Po cestě je hodně laviček k odpočinku a nějaké té svačině.


My jsme na kochání se okolní přírodou bohužel neměli moc času, protože se začalo stmívat a my jsme měli za cíl hlavně Viktorčin splav.


K němu jsme došli jen-tak-tak za světla. Udělali jsme si pár fotek. Chvilku poseděli a museli jsme se vydat na cestu zpátky k parkovišti. Začínala být tma.


Babiččino údolí Babiččino údolí Babiččino údolí


Krátké shrnutí

Pokud hledáte nějaké pěkné místo na delší, romantickou nebo rodinnou procházku v přírodě. Pak je Babiččino údolí to pravé pro Vás.