Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Kambodža


Silvestr Siem Reap a cesta domů

V Siem Reapu je dneska o poznání víc turistů (i místních) než v minulých dnech. Město je vyzdobené. V ulicích jsou už připravené reproduktory a policie dělá zátarasy. Na celé Pub Street už hraje hlasitá hudba.


Vyrážíme na Silvestrovský hamburger do podniku Jungle Burger Sports Bar & Bistro. Ochutnávám svůj první hamburger s marihuanou. Jmenuje se Bob Marley Burger a chuťově je moc, moc dobrý. Příznaky se dostavují až později.


Silvestr Siem Reap Silvestr Siem Reap Silvestr Siem Reap


Před půlnocí si jdeme ještě na chvilku zdřímnout, abychom nabrali sílu. Nakonec vstáváme ani ne hodinu před půlnocí. Hudba v ulicích je už extrémně hlasitá a všude jsou davy slavících lidí. Prodíráme se přeplněnými uličkami, popíjíme pivo a prostě se jen tak bavíme.


Silvestr Siem Reap Silvestr Siem Reap Silvestr Siem Reap


Jediné volné místo na sezení je u tzv. fish massage – jendá se o veliké akvárko, plné malých rybiček, která vám ožírají kůži na nohou. Dostáváme tu dokonce zdarma pivo a čekáme na odpočítávání. Nový Rok tedy trávíme tak, že si necháváme ožužlávat nohy!


(1. 1. 2016)

Dneska máme za úkol zvládnout cestu na letiště a odfrčet do Bangkoku. Máváme na prvního tuk-tukáře, který nás veze za $5. Na letišti jsme s dvouhodinovým předstihem.


Před nástupem do letadla v bezcelní zóně kupujeme pár piv a letíme. Pápá Kambodžo, bylo to fajn!


Siem Reap → Bangkok

Máme ještě jeden volný den v Bangkoku, který trávíme nákupům elektroniky a odpočinku. Večer jdeme do kina – je to taková naše malá tradice. :)Bangkok → Peking → Vídeň → domov