Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Kambodža


Výběr destinace

Letos jsme měli ve hře rovnou tři horké kandidáty - Thajsko, Srí Lanku nebo Kambodžu. Loni se nám při cestě po Thajsku všechno moc líbilo a tak jsme začali čím dál tím usilovněji přemýšlet právě o návštěvě Asijské Kambodži. Napřed jsme nastudovali pár obvyklích (oficiálních) cestovatelských zrojů na webu, jako je Lonely Planet a Rough Guides, pak následovali osobní cestopisy. Určitě to sami moc dobře znáte.


Destinace byla rozhodnutá celkem rychle. Horší to bylo s cenou letenek a s termíny. Naštěstí nám naši zaměstnavatelé (děkujeme) vyšli vstříc a tak jsme mohli začít hledat letenky na celý měsíc prosinec. Musím podotknout, že jsme začali hledat víc jak půl roku předem.


Letenky

U nás každé hledání letenek začíná na portálu skyscanner. Letos letíme se společností Air China z Vídně. Naše první letecká trasa míří do Bangkoku. Z Bangkoku se budeme chtít přepravit už přímo do Kambodži. Z mého průzkumu vyšlo, že hodně cestovatelů překračuje hranice (Thajsko -> Kambodža) vlakem. Hodně z nich díky tomu ale naráží na problém s vízem (přeplácení, podvodné placení více lidem, čekání ve frontě). Protože máme rádi relativní pohodlí, máme hned na začátku jisto v tom, že se přepravíme do Kambodži letecky.


Dělali jsme si průzkum snad u každé letecké společnosti, která lítá Bangkok - Kambodža. Nejlepší nám nakonec vyšla známá Air Asia. Vnitrostostátní letenky jsme začali hledat až v listopadu a to byla chyba - nakonec jsme si celkem připlatili za zpáteční let (po Silvestru). Přistávat budeme na kambodžškém letišti Siem Reap.