Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Kambodža


Noční autobus do Sihanoukville


Kratia → Phnom Penh

V Phnom Penh se necháváme vysadit u Night Marketu. Na jedné z ulic jsou tu totiž po celém obvodu (od začátku až do konce ulice) kanceláře dopravních agentur. Chceme cestovat do města Sihanoukville. Snažíme se najít doporučovanou agenturu – společnosti Ibis nebo Grand Ibis, ale žádnou takovou nemůžeme dohledat.


Zkoušíme se ptát u jednotlivých kanceláří. V jedné je nám řečeno, že žádné noční autobusy z Phnom Penh neodjíždějí (což není pravda), v jiné mají již obsazená místa a chtějí nám domluvit noční taxi za 55$ (to opravdu nechceme).


Virak Bunthan

Nakonec přicházíme k nejrušnější přepravní společnosti z celé ulice – Virak Buntham, která nabízí přímé noční linky. Z této společnosti máme velké obavy, protože se o ní všude na internetu (Lonely Planet, google komentáře apod.) píše, že jezdí nebezpečně. Našli jsme i pár případů celkem ošklivých dopravních nehod … Nakonec se nenecháváme zastrašit a jízdenky kupujeme.


Virak Bunthan - samotná jízda

Při večerní jízdě se párkrát budím a mám opravdu veliké obavy, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Jedná se o levný způsob přepravy – lístek stojí 10$ + nemusíte platit za hotel (celkem pohodlně se vyspíte) a velice pravděpodobně dojedete na čas tak, jako my.


Jízdu jsme přežili, byli jsme spokojení. Třeba to dobře dopadne i u vás! :PNoční Phnom Penh

Jdeme se najíst na Night Market. Ochutnáváme všechny možné i nemožné dobroty a snažíme se nějak zabít čas. Budeme odjíždět až v 01:30.


Night Market, Phnom Penh Night Market, Phnom Penh Night Market, Phnom Penh Night Market, Phnom Penh Night Market, Phnom Penh Night Market, Phnom PenhKolem osmé večer se noční market začíná vylidňovat a nakonec i zavírat. Na tripadvisoru hledáme podniky, kde bychom zatím mohli počkat na autobus.


Jsme v nějakém baru, který je současně i tetovacím studiem. Jsme tu jenom dva evropani, jinak místní. Dáváme si něco na zub a popíjíme námi známí drink Long Island Iced Tea. Je tu příjemně – jídlo, pití + WiFi. Co víc si přát.


Po 22:00 jsme vyhozeni na ulici a hledáme si další podnik. Nacházíme se v nějakém nočním klubu (nad Night Marketem). Je tu hodně starších pánů – Evropanů, kteří jsou obklopeni pěknými (ale šíleně zmalovanými) Kambodžankami v mini-šatičkách a extrémně vysokých podpadcích. Hraje tu nahlas muzika a na obrovských plazmách probíhají sportovní přenosy. Co to asi bude za podnik… Hlavně že je tu dobrá obsluha a že mají otevřeno!


(18. 12. 2015)

Virak Bunthan - nástup do autobusu

Po jedné ráno opouštíme podnik. Venku je na tuhle noční hodinu pořádně rušno. Nejvíc lidí se samozřejmě sbíhá k cestovním agenturám. Po 20ti minutách přijíždí náš autobus. U vstupu všichni dostáváme modré tašky na boty a bosky procházíme – opravdu úzkou uličkou - k naší spací kóji. Máme vybranou vrchní palandu (pro dvě osoby). Vrchní patra mají k dispozici veliká okna a ta spodní mají jen malou lampičku bez možnosti výhledu – připadají mi jako temné krabice. Na večerní jízdu to samozřejmě naprosto stačí.


Zhruba po půl hodince vyrážíme. Autobus je úplně plný.


Phnom Penh → Sihanoukville

První se budí Zdeněk, který okamžitě budí i mě. Stojíme na zastávce v Sihanoukville. Venku už svítí sluníčko a skoro všichni pasažéři už dávno vystoupili. Nikdo nás nevzbudil a mám takový dojem, že bychom se nevzbudili samotní, možná bychom dojeli ještě někam dál.