Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Kambodža


Motýlí farma

(6. 12. 2015)

Úmyslně spíme až do odpoledních hodin a o snídani, která končí před polednem, nemáme sebemenší zájem. Jsme unavení z nekonečného cestování a hlavně máme oba dva šílenou kocovinu.


Na dnešní výlet vyrážíme až ve tři hodiny odpoledne. Rozhodujeme se pro návštěvu Banteay Srey Butterfly Centre. Prvním úkolem je sehnat tuk-tuk. První námi oslovený řidič nabízí cestu (tam a zpět) za $15. Nechceme si brát hned první možný odvoz a tak s odmítnutím jdeme dál po ulici. Ptáme se i v dalších uličkách a začínáme tušit, že $15 je nejnižší možná taxa. Vybíráme si alespoň obstojně anglicky mluvícího řidiče a vydáváme se na cestu, která trvá cca 45 minut.


Na místo přijíždíme před čtvrtou hodinou a zjišťujeme, že u vstupu je cedulka s otevírací dobou, která má končit v 16:00. Jdeme se dovnitř optat, jak je to možné, protože v naší příručce Lonely Planet se má zavírat až v 17:00. Na změnu otevírací doby mi nikdo není schopný odpovědět, ale zaměstnanci jsou “ochotní“ nás pustit dovnitř, pokud si ke vstupu ($4) připlatíme $1 za osobu. Je to do nebe volající podvod, ale těšili jsme se sem, takže se necháváme úmyslně napálit a jdeme na prohlídku.


Banteay Srey Butterfly Centre Banteay Srey Butterfly Centre Banteay Srey Butterfly Centre Banteay Srey Butterfly Centre Banteay Srey Butterfly Centre Banteay Srey Butterfly Centre


Vcházíme do obrovské voliéry plné pestrobarevných motýlů. Prohlídka je kompletně v angličtině a je naprosto super, jsme tu určitě něco málo přes hodinu. Stojí to i za ten jeden dolar navíc.


Za tuk-tuk platíme až po zpátečním příjezdu do centra. Necháváme si od řidiče doporučit nějakou venkovní restauraci. Během oběda nás otravují hned dva žebráci a do jídla nám skáčou malinkatí, černí brouci. Sem se najíst příště rozhodně nepůjdeme.


Náš tuk-tukář Večeře Večeře


Do postele se chystáme už kolem desáté večer. Ráno plánujeme návštěvu Angkor Watu a to už za východu slunce. Řidiče - tuk-tukáře si domlouváme na tvz. malý – privátní okruh. Nakonec cenu dohadujeme na $15 za den.