Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Kambodža


Killing Fields, S-21, Mekong a Night Market

(11. 12. 2015)

Nasedáme do tuk-tuku zamluveného přímo v hotelu a navštěvujeme místo s příhodným jménem Killing Fields.


Phnom Penh z tuk-tuku Phnom Penh z tuk-tuku Phnom Penh z tuk-tuku Phnom Penh z tuk-tuku Phnom Penh z tuk-tuku Náš dnešní tuk-tukář


Killing Fields

Půjčujeme si audio-průvodce. Posloucháme historická fakta o Pol Potovi a jeho Rudých Khmérech. Areál je veliký, plný vysvětlujících tabulek v Khmérštině a Angličtině


Killing Fields Killing Fields Killing Fields Killing Fields Killing Fields Killing Fieldsř


Tuol Sleng (S-21)

Dnešní druhou zastávkou je muzeum Tuol Sleng, známí jako S-21. Tady byli odpůrci Rudých Khmérů vyslýcháni a drasticky mučeni. Odtud byli ve velkém odváženi právě na Killing Fields.


Máme dalšího audio-průvodce, který je namluvený stejným člověkem (jako na Killing Fields) a perfektně na sebe navazuje. Ve „škole“ (S-21) jsme něco málo přes hodinu. Z tohoto místa je mi hodně smutno.


Tuol Sleng (S-21) Tuol Sleng (S-21) Tuol Sleng (S-21) Tuol Sleng (S-21) Tuol Sleng (S-21) Tuol Sleng (S-21)


V rámci zakoupeného tuk-tuk balíčku bychom měli být ještě odvezeni na tzv. Ruský trh. Na nakupování mezi stovkami lidí ovšem nejsme zvědaví ani stavění, a tak přemlouváme řidiče k návštěvě chrámu Wat Phnom.


Wat Phnom

Chrám je maličký, pestře vymalovaný, stojící na nízkém kopci. Okolo něj je udržovaný park, kde si můžete koupit ptáčka, kterého pak vypustíte na svobodu. Nikdo vám ale už neřekne, že ptáčci jsou vycvičení a po čase poslušně přiletí zpátky k majiteli.


Wat Phnom Wat Phnom Wat Phnom Wat Phnom Wat Phnom Wat PhnomNa pozdní oběd testujeme restauraci Mok Mony, kde si dopřáváme žabí stehýnka. Kupodivu je to moc moc dobré :).


Mok Mony Mok Mony Mok Mony


Plavba po Mekongu

Odpoledne si kupujeme lístky na večerní plavbu lodí po Mekongu. Výlet si necháváme zajistit hotelem (One Up – Banana Hotel) a děláme dobře.


Plavba po Mekongu Plavba po Mekongu Plavba po Mekongu Plavba po Mekongu Plavba po Mekongu Plavba po Mekongu


Výlet je dokonalý, plavba je s anglicky mluvícím průvodcem. Dostáváme opravdu vyčerpávající výklad o Mekongu, Phnom Penhu a Vietnamcích. Pozorování západu slunce a popíjení koktejlů je fajn.


Night Market

Po plavbě se necháváme vysadit u Night Marketu. Jedná se o naprosto dokonalé místo pro zakončení nabitého dne. Místní si tu za hubičku kupují oblečení a po nákupech se usazují na připravené koberečky, kde si dopřávají stánkového jídla a pití. Do toho všeho hraje živá muzika. Musím podotknout, že připravované jídlo je čerstvé, levné a velice chutné.


Night Market - Phnom Penh Night Market - Phnom Penh Night Market - Phnom Penh Night Market - Phnom Penh Night Market - Phnom Penh Night Market - Phnom Penh


Kolem osmé hodiny večer hledáme cestovní agenturu a kupujeme si autobusové lístky do městečka Kratia. Tentokrát si z nabídky vybíráme VIP minibus. Jsme na něj hodně zvědaví. Snad tentokrát budeme mít štěstí a dojedeme na správné místo.