Cestování a Výlety

aneb Squirrel cestuje

Anglie & Skotsko :: roadtrip


1. - 8. května 2014


Začátkem května (2014) jsme si splnili sen a uskutečnili jsme cestu autem napříč Anglií a Skotskem. Nakonec jsme měli tu čest navštívit krásných 24 míst a to za necelých 7 dní. Ujeli jsme přes 2 134 km a pořídili jsme si spousty nezapomenutelných zážitků.


Mapa Roadtrip


1. den

První, startovací den zahrnoval cestu z Čech do Anglie. Konkrétně na letiště East Midlands. Na letišti jsme si zapůjčili auto. Najeli jsme 414 km.


Při příletu nás na Anglickém letišti čekalo překvapení v podobě záchranářských a hasičských vozů, společně s vyklizeným letištěm. V Burger Kingu vypukl malý požár. Nic, co by nás rozhodilo!2. den

Druhýh den jsme se s pár zastávkami dostali do Skotska. Navštívili jsme čtyři místa a ujeli jsme 205 km. První zastávkou byla zřícenina hradu Warkworth, následovalo opatství Melrose Abbey a nakonec jsme tento den zakončili návštěvou Edinburghu a edinburghského hradu.3. den

Třetí den roadtripu máme najeto 232 km a máme prozkoumaná hned čtyři zajímavá místa.4. den

Najeto 295 km a 4 zastávky.5. den

Čeká nás dlouhý den, doslova nabitý cestováním. Trasa má 257 km. Ráno začínáme lehkým "hikingem" po horách.6. den

Dlouhých 406 km před námi! Už se pomalu vracíme zpátky.7. den

Sedmý a poslední den našeho roadtripu. Zbývá nám nvštívit dvě poslední místa, nakoupit a dostat se naa letiště! Dnešní cesta je vyčíslená na 325 km.